Eskişehir Hareketli Kapadokya Turu

Tur Programı

Gece Saat 00.30 Espark , 00.45 Cengiz Topel Cad. Ofisimiz Önü ve 01.00 Atatürk Bulvarı Migros önünden  hareket. Sessiz ve dinlenerek gece yolculuğu yapıyoruz. Şereflikoçhisar-Aksaray-Nevşehir istikametinden Güzel atlar diyarına ulaşıyoruz.

 

1.Gün: Günün ilk ışıklarıyla birlikte Kapadokya Bölgesin de gerçekleşecek gezimize  Paşa bağı ve Hayal Vadisi ile başlıyor, değişik şekillere benzetilen peri bacalarının bulunduğu Dervent vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Avanos Çanak Çömlek yapımı ve Onyx Taşı ziyaretleri ile öğle yemeği. Göreme Açık Hava Müzesi ya da Zelve Açık Hava Müzesi gezilerini gerçekleştirip sonrasın da Ortahisar Lavanta Panorama hakkında rehberimizin bilgilendirmeleri sonrasında Göreme Panorama ve Uçhisar Kalesini görüp gezimize Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası ile devam ediyoruz. Ürgüp’e giderek Turasan Şarap Mahzeni ziyareti ve  Asmalı Konak gezilerimiz sonrasında otelimize varış. Odalarımıza yerleşme ve akşam yemeği ardından serbest zaman ve günümüz sona eriyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Türk Gecesi için otelimizden ayrılıp eğlenceye katılabilir. (extra )

 

2.Gün:Sabah erken saatte uyanıp dileyen konuklarımızla birlikte Balon seyir turu ve Atv Turu gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin vereceği bilgilendirmeler ardından etkinlik sonrası tekrar otelimize geri dönüyor ve  alınan kahvaltı sonrası ilk durağımız Kaymaklı ya da Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yer altında bulunan tüneller, kilise, yemekhane, kiler ve depo gibi yaşam birimlerini gördükten sonra güzergâhımız üzerinde bulunan Orta Anadolu'nun en yüksek dağı olan Hasan Dağı (panaromik) görerek Melendiz Çayının oluşturduğu bir kanyon-vadi olan Ihlara vadisine ulaşıyoruz. 14 km uzunluğunda 150 m. Derinliğinde 300 m. genişliğinde ve 28 kıvrımdan oluşan bu doğa harikası vadide keşişlerin inzivaya çekildiği kiliselerden birkaç tanesi Ağacaltı kilisesi, Yılanlı Kilise ve Sümbüllü Kiliseler hakkında rehberimizden aldığımız bilgiler sonrasın da öğle yemeğimizi alıyoruz. Melendiz Çayı kenarında alacağımız öğle yemeğimiz ardından Kapadokya Bölgesinden ayrılarak Tuz Gölüne doğru hareket ediyoruz. Tuz gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf  molasının ardından Eskişehir’e dönüş yolculuğumuz başlıyor. Ankara üzerinden yol alarak aksam ilerleyen saatlerde Eskişehir’e varış. Bir başka ÇAĞLA TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

Ihlara Vadisi Şuan Tadilatta Olup , Açılma Olmaması Durumunda Turumuzda Selime Katedrali Yer Alacaktır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar İle Ulaşım

1 Gece Otel Konaklaması

Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

1618 Nolu Kanun Gereği Seyahat Sağlık Sigortası

Otopark Ücretleri

Araç İçi Kapalı Su İkramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Öğle Yemekleri ve İlk Gün Sabah Kahvaltısı

Tüm İçecekler

Extra Olarak Belirlenen Organizasyonlar ( Türk Gecesi – Balon Turu – Atv Turu )

Kişisel Harcamalar

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
23 Eylül 2023 24 Eylül 2023 3,000.00 ₺
30 Eylül 2023 01 Ekim 2023 3,000.00 ₺
07 Ekim 2023 08 Ekim 2023 3,000.00 ₺
14 Ekim 2023 15 Ekim 2023 3,000.00 ₺
21 Ekim 2023 22 Ekim 2023 3,000.00 ₺
28 Ekim 2023 29 Ekim 2023 3,000.00 ₺
04 Kasım 2023 05 Kasım 2023 3,000.00 ₺
11 Kasım 2023 12 Kasım 2023 3,000.00 ₺
18 Kasım 2023 19 Kasım 2023 3,000.00 ₺
25 Kasım 2023 26 Kasım 2023 3,000.00 ₺
Önemli Bilgiler

Turumuzun süresi 2 Gece 3 Gündür. Otel konaklaması 1 Gece olarak gerçekleşmektedir.
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Otobüslü Turlarda 00-1,99 yaş çocuklardan ücret alınmaz. Eğer çocuklar için otobüste koltuk istenirse 02-06 yaş çocuk fiyatı uygulanır.
Triple odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır-kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilemez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.
Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça Tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez.
Uçaklı Turlarda  ÇAĞLA Tur, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Havalimanı değişikliklerinde ÇAĞLA Tur, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.
Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda ÇAĞLA Tur’un bir sorumluluğu yoktur. Ekstra Tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, ÇAĞLA Tur’un sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili ÇAĞLA Tur’un herhangi bir yaptırımı yoktur.
Haftasonu Konaklamalı Turlarda konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. Bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan Turlardan ÇAĞLA Tur’un sorumluluğu yoktur.
Bu Turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 16 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ÇAĞLA Tur’da saklıdır.
Turun iptali durumunda ÇAĞLA Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olun, kaybolan eşyalarınızdan ÇAĞLA Tur sorumlu değildir.
Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza, 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadı

Bu Tesise Bakanlar Bunlara da Baktı