Gap Turu / 2020

SATIN AL

Kahramanmaraş - Adıyaman - Mardin - Diyarbakır - Şanlı Urfa - Hatay

 1. GÜN – KAHRAMANMARAŞ – ADIYAMAN - NEMRUT: Sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a varıyoruz sabah kahvaltısı için mola veriyoruz. Yapacağımız kahvaltıdan sonra; Kahramanmaraş’ta panoramik şehir gezisi yapıyor ve şehrin ünlü dondurmasını yeme imkanı veriyoruz. Ardından Adıyaman’daki otelimize giriş yapıyoruz. Yerleşme ve dinlenmenin ardından öğle yemeğimizi almak üzere Adıyaman çarşıda restaurantımızda yöresel tatlara bakıyoruz. ( EKSTRA ) Sonrasında o muhteşem gün batımı için minibüslerle Kahta’ya hareket ediyoruz. Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü ve Kommagene Krallığı’nın yazlık başkenti olan Arsemia’nın gezilmesinin ardından Nemrut’a çıkıyoruz. Kommagene Krallığının genç ve güçlü kralı Antiochus‘un güneşin ayaklarının altından doğup, yine ayaklarının altından batısını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü ve devasa boyutlardaki Tanrı Heykellerini görerek bilgi alıyoruz. Dünyada günesin en güzel battığı bu büyülü yerdeki gün batımını hiç unutamayacaksınız. Daha sonra Adıyaman’da olan otelimize dönerek, akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemeğin ardından geceleme…
 2. GÜN - ATATÜRK BARAJI – DİYARBAKIR – BATMAN – HASANKEYF - MİDYAT: Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe aldıktan sonra; Atatürk Barajına doğru hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük projelerinden biri olan Türkiye’mizin gururu, Güneydoğu Anadolu Projesi’nin kalbi sayılan Atatürk Barajı’na gidiyoruz.  Seyir alanındaki fotoğraf molası ve bilgilenmenin ardından baraj alanından ayrılıyoruz. Daha sonra Siverek güzergahı üzerinden Diyarbakır’a hareket… Öğle yemeği için Diyarbakır’da serbest zamanın ardından (EKSTRA); panoramik Diyarbakır turumuzun ardından; gezimize iki yakasını Dicle Nehri’nin ayırdığı, GAP’ın son halkası olan Ilısu Barajı’nın suları altında kalma tehlikesi yaşayan, tarihi köprüsü, evleri, camisi ve mağaraları ile dikkat çeken Batman’ın şirin ilçesi Hasankeyf’e giderek devam ediyoruz. Oradaki gezimizin ardından oya gibi işlenmiş sokakları ve mistik havasıyla bizleri konuk edecek olan Midyat’a doğru yol alıyoruz. Midyat’ta ilk olarak gününüzde birçok diziye ev sahipliği yapan konuk evini ziyaret ediyoruz ve sonrasında Gümüş cenneti olan Midyat’ta alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Midyat’taki otelimize geçiş, dinlenme, akşam yemeği ve geceleme…
 3. GÜN – MARDİN – GÖBEKLİTEPE - Ş.URFA: Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe aldıktan sonra uçsuz bucaksız Mezopotamya Ovası ile başınızı döndürecek olan Mardin’e hareket.  Gökyüzüne komşu olan Mardin'in gündüz "Seyranlık" gece" Gerdanlık" olarak tanımlanan sokaklarını, Deyrul Zaferan Manastırını, görerek ardından Kasımiye Medresesini ziyaret ediyor ve Mardin Çarşılarını geziyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz (EKSTRA).  Bölge kültürünün en güzellerinden oluşan bir lezzet resmigeçidi olan Mardin gezimizi tamamlayarak Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan tarihin akışını değiştiren keşif Göbeklitepe’ye varıyor ve burada gezimizi yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyor ve Şanlıurfa’da üç büyük dinin sahip çıktığı Hz. İbrahim'in doğduğu mağara, ateşe atıldığı bölge, Halil - Ül Rahman camii, Ayn-ül Zeliha Gölü, Kutsal Balıklı Göl'ü geziyor, buraların efsanevi öykülerini dinliyoruz. Balıklıgöl’e has dilek duamızı okuyup, dileğimizi yürekten tekrarlayıp, balıklara yem attığımızda dileğimizin gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekleyeceğiz. Ardından akşam yemeğimizi otelimizde aldıktan sonra; grupça meşhur Urfa Sıra Gecelerinin yapılacağı Konukevi’ ne giderek Urfa’ya özgü yerel eğlencenin tadına varıyoruz (EKSTRA).  Ardından otelimize dönerek geceleme yapıyoruz…
 4. GÜN – HARRAN – BİRECİK – HALFETİ – GAZİANTEP: Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra;  Şanlıurfa’nın güneyinde bulunan Harran’a hareket…. Efsaneye göre Hazreti İbrahim küçük ve hoş bir kasaba olan Harran'da birkaç yıl geçirmiştir. Astrolojide yüzyıllar önce gelinen nokta, o dönemde yaşayan insanların inanılmaz bilgi dağarcığı, dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi'nin kalıntıları, Harran Kalesi, yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken Konik Kubbeli Harran Evleri ile Harran bölgesi sizi büyüleyecek. Ardından Birecik’te nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı Devlet Üretme Çiftliği'ne uğruyoruz.  Daha sonra sular altında kalan HALFETİ’ ye geçiyoruz. Burada tekne turumuzuda yapıp; öğle yemeği için toplanarak restoranımıza gidiyoruz (EKSTRA). Öğle yemeğinin ardından Gaziantep‘e doğru yola çıkıyoruz. Daha sonra Kurtuluş Savaşı yıllarının Fransızlara ve Ermenilere karşı yaptığı direnişle destanlaşan kenti Gaziantep’te Panoramik şehir gezisinin ardından; Bakırcılar Çarşısı, Sedefkarların Atölyeleri, ceviz ağacına sedeflerin tek tek oyularak yerleştirildiği hazine sandıkları, puro kutuları, satranç takımları aklınızı başınızdan alacak. Bugünkü gezimizi tamamlayarak Gaziantep’te bulunan otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği, dinlenme ve geceleme..
 5. GÜN – HATAY - MOZAİK MÜZESİ - HABİBİ NECCAR CAMİİ - UZUN CARŞI - HARBİYE ŞELALESİ: Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Hatay’a hareket ediyoruz. HABİBİ NECCAR CAMİ, UZUN ÇARŞI, KUNDURACILAR ÇARŞISI, BAKIRCILAR ÇARŞISI, ASİ NEHRİ ve Harbiye Şelalesinin gezilmesinin ardından öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz (EKSTRA). Serbest zamanımızın ardından Eskişehir’e dönmek üzere yola çıkıyoruz. Adana – Aksaray – Ankara yol güzergahı üzerinden Eskişehir’e dönüyoruz. Bir dahaki gezimizde buluşma dilek ve temennisi ile vedalaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks araçlar ile  Gidiş - Dönüş ulaşım 
 • 4 gece Otel Konaklaması / 2 tane 4 yıldız 2 tane 5 yıldız 
 • 5 tane sabah kahvaltısı 
 • 3 tane Akşam Yemeği / Açık Büfe - Set Menü 
 • Halfeti Tekne Turu 
 • Tüm Çevre Gezileri 
 • Ulaşım Esnasında Açık Büfe İkramlar 
 • Nemrut Dağına Çıkan Özel Minübüs Ücretleri 
 • Seyehat Sigortası 
 • Profesyönel Rehberlih Hizmetleri / Bakanlığa Bağlı Kokartlı 
 • Çağla Turizm Rehberlik Hizmetleri 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri 
 • Müze ve Ören yeri giriş Ücretleri / Nemrut - Göbeklitepe - Gaziantep Mozaik Müzesi / Müze Kart alınmalıdır 
 • Şanlı Urfa Sıra Gecesi 
 • Öğle ve akşam yemeklerinde alınan İçecekler / Meşrubat ve alkollü İçecekler 
 • Şanlı Urfada Sıra Gecesine Katılmayan Misafirlerin Akşam Yemekleri
 • Kişisel Harcamalar 

 

Gap Turu / 2020

Başlangıç Btişi Fiyat
10 Nisan 2020 15 Nisan 2020 1,350.00 ₺
17 Nisan 2020 22 Nisan 2020 1,350.00 ₺

Editörümüzün Önerileri

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.