Eskişehir Hareketli Turistik Doğu Ekspresi Turu

SATIN AL

1 Gece Yataklı Vagon ile 2 Gece Otel Konaklama

Yataklı Tren Gidiş – Uçak Dönüş

Ankara – Erzincan

Turumuza katılan tüm misafirlerimiz ile saat 15.00’da Ankara (eski ) tren garında buluşuyoruz. Saat 15.55’de trenin hareket etmesi ile uzun ve nostaljik bir yolculuğa çıkıyoruz. Yataklı vagonlarımıza yerleşmemiz ile keyifli ve masalsı yolculuğumuz başlıyor.

Erzincan – Girlevik Şelalesi – Erzurum – Çifte Minareli Medrese – Üç Kümbetler – Erzurum Ulu Camii – Yakutiye Medresesi – Erzurum Kongre Binası – Erzurum Taşhan - Kars

Sabah saatlerinde Erzincan'a varıyoruz. ( Extra ) Erzincan Tren İstasyonu’nda bizi bekleyen aracımız ile Erzincan'ı panoramik olarak görüp Girlevik Şelalesine varıyoruz. Eşsiz güzelliği ile hayran bırakan Girlevik Şelalesini gördükten sonra trene geri dönüyoruz. Saat 10.44’da bizi bekleyen tren ile Erzurum’a hareket ediyoruz. Saat 14:52 – 16:00 civarı Erzurum tren garına varışımızın ardından öğle yemeği olarak Erzurum’un meşhur Cağ Kebabı’nı tattıktan sonra şehir gezimize başlıyoruz. Sırasıyla; Erzurum şehir merkezi, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Ulu Cami, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Kongre Binası  panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında.  Sonrasında Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyor ve Oltu Taşı’ndan yapılan ürünlerle ilgili alışveriş imkânı buluyoruz. Saat: 17:52 civarı bizi bekleyen tren ile Kars’a hareket ediyoruz. Akşam saat 21:55 civarı Kars’a varışımızın ardından tren garında bizleri bekleyen araçlarımızla otelimize hareket ediyoruz.

Not:  Hava şartlarından dolayı istasyonlara varış ve kalkış saatleri değişebilir fakat bekleme süreleri değişmemektedir Erzincan’da 2,5 saat, Erzurum’da 3 saat zaman verilecektir…

Ani Harabeleri – Çıldır

Sabah otelde alınan geç kahvaltının ardından, Zerdüştlerin Ateşgedesi’nden Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerine, sekizgen minareli İslam eserlerine kadar sanat tarihi ziyafetine tanık olacağımız Ani Ören Yerine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Selçukluların Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Ebu'l Menuçehr Cami’ni görerek gezimize başlıyoruz. Daha sonra sırasıyla; Kurtarıcılar (Keçeli) Kilisesi, kubbesinin iç kısmındaki süslemeleriyle döneminin önemli eserlerinden olan Tigran Honents Kilisesi, Büyük Kral II. Gagik tarafından yaptırılmış Abughamrents Gregor Kilisesi’ni görüyoruz. Ardından Güvercinli Kilisesi’ni (Genç Kızlar Kilisesi), Alparslan’ın kenti fethi sonrasında bir süre cami olarak kullandığı Büyük Katedral (Fethiye Cami) ve son olarak Havariler Kilisesi’ni görüyor ve böylelikle Ani Ören Yeri gezimizi tamamlıyoruz. Ardından rotamızı Çıldır Gölü’ne çeviriyoruz. Öğle yemeğimizi Çıldır Gölü’nde, donan gölden çıkarılan lezzetli sarı balığının mutlaka tadıyoruz, sonra göl etrafında yürüyerek manzarayı seyrediyoruz. Dileyen misafirlerimiz atlı kızaklar ile göl üzerinde kızak yapma imkânı bulabileceklerdir. Keyifli bir günün sonuna doğru otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam Yemeğimiz ardından unutulmaz hatıralarımız arasında yer alacak bir akşam eğlencesi Kafkas Gecesi sonrası otelimize geri dönüyoruz. 

Kars – Kafkas Gecesi – Kars Kalesi – 12 Havariler Kilisesi – Kars Eski Vali Konağı – Sarıkamış Şehitler Anıtı – Palandöken – Erzurum

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kars merkez gezisini yapmaya başlıyoruz. İlk durağımız Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi. Ardından panoramik olarak Kars Kalesi’ni görüyoruz. 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas Hükümeti Parlamento Binası), Defterdarlık Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami) gezeceğimiz yerler arasında. Ardından çarşıda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yöresel alışveriş imkanı için serbest zaman verip rotamızı Sarıkamış’a çeviriyoruz. Türk Milleti’nin vatanı ve kutsal varlıkları söz konusu olduğunda tüm imkânsızlıklara rağmen canı pahasına yola düşüşünün delili olan Sarıkamış Anıtı’nın hikayesini rehberimizin yapacağı anlatımla soluksuz dinleyeceğiz. Ardından yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş, av köşkü ve ana köşk olarak iki ayrı yapıdan oluşan, şu an hala özelliğini koruyan ve değerli misafirlerin ağırlandığı Katerina Av Köşkü’nü panoramik olarak görüyoruz. Asıl köşk ise çeşitli zamanlarda hastane ve saray olarak kullanılmıştır. Burada ki gezimiz ardından Palandöken Kayak Merkezine gidiyor verilen serbest zaman sonrasında Erzurum Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemleri ardından uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Ankara’ya varışımız ardından bizleri bekleyen transfer aracımız ile Eskişehir’e hareket ve bir başa gezimizde görüşmek dileğiyle vedalaşma.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Ankara Kars TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ ile Yataklı Vagonda Ulaşım

Erzurum Ankara Arası Anadolu jet ile Uçak Bileti

2 Gece Kars Merkezde Konaklama

2 Adet Sabah Kahvaltısı – Otelde

1 Adet Akşam Yemeği – Otelde

Programda Belirtilen Yerlerin Gezilmesi

Bölge Gezileri ile Ulaşım

Eskişehir – Ankara – Eskişehir Arası Transfer Hizmeti ( Tren ve Karayolu ile )

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

1618 Nolu ile Zorunlu Gereği Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri ve Tüm İçecekler

Tren ve Havayolu Ulaşımı Sırasında Harcamalar

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Kafkas Gecesi – Çıldır Kızak – Teleferik / Telesiyej vb. Tüm Extra Organizasyonlar

Fiyata Dahil Olduğu Belirtilmemiş Hizmetler

 

Eskişehir Hareketli Turistik Doğu Ekspresi Turu

Başlangıç Btişi Fiyat
09 Ocak 2023 12 Ocak 2023 7,300.00 ₺
23 Ocak 2023 26 Ocak 2023 7,300.00 ₺
25 Ocak 2023 28 Ocak 2023 7,300.00 ₺
30 Ocak 2023 02 Şubat 2023 7,300.00 ₺
08 Şubat 2023 11 Şubat 2023 7,300.00 ₺

Editörümüzün Önerileri

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.