Eskişehir Hareketli Çanakkale Ayvalık Cunda Turu

SATIN AL

Çanakkale Gelibolu Ayvalık Cunda Şeytan Sofrası

Atatürk Bulvarı Migros Önünden Hareket. Yolda verilecek molaların ardından Çanakkale’ye varış.

1.Gün:Feribot ile şehitler diyarı Gelibolu Yarımadasına ulaşıyoruz. Gezimize Kilid-ül Bahir Kalesi’ni gezerek başlıyoruz. Mecidiye Tabyaları’nı boğazın en dar yerinden Çimenlik Kalesi manzarası eşliğinde gezip Seyid Onbaşı Anıtı’na ulaşıyoruz. Seyid Onbaşı’nın 275 kg’lık mermiyi kaldırdığını gösteren temsili anıtı gezerken Ocean Zırhlısı’nı batırışını hayal ediyoruz. Sonrasında Çanakkale Savaşı’nın bütün ihtişamını ve zaferini yansıtan Çanakkale Zafer Anıtı’na ulaşıyoruz. Bozcaada, Gökçeada ve Boğaz’ın Ege’ye açılan kapısını panoramik bir şekilde görüp Fransızların “ölüm” adını taktığı ve birçoğunun karaya çıkmayı başaramadığı Morto Koyu’na ulaşıyoruz. Binbir kahramanlığın yaşandığı Çanakkale’de yine bir avuç askeri ile büyük bir İngiliz birliğinin karaya çıkışını engelleyen Yahya Çavuş şehitliğine hareket ediyoruz. Yahya Çavuş Şehitliği’ne geldiğimizde tarih kokan tabyaları ve ilk şehitlerimizi verdiğimiz Sedd-ül Bahir Kalesi’ni görüyoruz. Yahya Çavuş Anıtı’ndan ayrılıp Alçıtepe istikametinden; savaş sırasında kahramanlığı kadar centilmenliğiyle de öne çıkan Türk askerinin Sargı Yeri Şehitliği’ne ulaşıyoruz. Sonrasında belki de Çanakkale Savaşı’nın kaderini değiştiren Atatürk’ü tarih sahnesine çıkaran 57. Alay Şehitliği’ne ulaşıyoruz. Dünyanın en yaşlı gazisinin tasvir edildiği mozale bizi 57. Alay’ın girişinde karşılıyor. Buradan Conk Bayırı’na doğru tırmanıp I. Dünya Savaşı’ndan kalan siperleri geziyoruz. Göktürk Kitabeleri’nden esinlenerek 5 sutün halinde Çanakkale Savaşı’nı anlatan kitabeleri geziyor aynı zamanda Anzak Koyu’nu panoramik olarak seyredip Gelibolu Yarımadasında gezimizi sonlandırıp feribot ile Çanakkale şehir merkezine geçip öğle yemeğimizi alıyoruz.  Sonrasında yapacağımız Nusret mayın gemisi ve Askeri müze gezisi ardından şehir merkezinde bulunup aynı zamanda Truva filminde kullanılan tahta Truva atını ziyaret edip Homeros’un İlyada’sını adeta yaşayıp Paris ve Helen’i hayal edip Assos da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenme imkânı ardından alacağımız akşam yemeği ardından günümüz sona eriyor.

2.Gün:Sabah kahvaltısı sonrasında otelimizden ayrılıp Assos ören yerine hareket ediyoruz. Assos Antik Kenti ören yeri girişi en tepede bulunuyor. Buraya taşla kaplı bir yokuşu yürüyerek varıyoruz. Bu kapıdan girince Athena Tapınağı'na ulaşıyoruz. Ören yerine çıkan yokuş üzerinde, köylü kadınların evde ürettikleri çeşitli malzemeleri sağlı sollu sattıkları tezgâhları göreceksiniz. Assos etrafından toplanan otlar, zeytinyağı, ev tarhanası yada el işçiliği danteller, şallar tezgahları süslüyor. Köy içinde Osmanlı'dan kalma bir camii ve köprü de bulunuyor: Çevre gezisi ve fotoğraf molası ardından Küçükkuyu – Edremit üzerinden Ayvalık a hareket edip öğle saatlerinde Ayvalık a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizde Ege nin meşhur mezelerini ve mevsim balıklarının tadına bakıp Ayvalık’ın dar sokaklarında tarihi dokusunu hiç yitirmemiş Eski Ayvalık Evleri'ni görüyoruz: Kapıları, alınlıkları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evleri görenleri geçmişe yolculuğa götürür. Sonrasında Rumlar tarafından yapılan Fevzi Paşa Mahallesi’ndeki kilise olarak yapılmış ve kullanılmış 1928’den sonra cami olarak kullanılmaya başlanmış ve şu anda cami olarak hizmet veren cami ziyaretimiz sonrasında Cunda Adası (Ali Bey Adası)’na doğru hareket ediyoruz. Cunda Adası’nda Taksiyarhis Kilisesi, Taş Kahve, Peynir Mandıraları ve dünyanın en kaliteli zeytinyağını tatma şansını buluyoruz. Sonrasında serbest zamanda çarşı turu yapıyoruz. Ada ziyaretimiz sonrasında belirlenen zamanda buluşup otobüsümüze geçiyoruz Türkiye’nin İlk Boğaz Köprüsü'nü gördükten sonra Şeytan Sofrası na ulaşıyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz.  Fotoğraf molası ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda verilecek molalarla gece ilerleyen saatlerde Eskişehir’e ulaşıyoruz. Bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşma.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar ile Ulaşım

1 Gece Otel Konaklaması – Assos Otelleri

Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Feribot Geçiş Ücretleri

1618 Nolu Kanun Gereği Seyahat Sigortası

Otopark Ücretleri

Araç İçerisinde Kapalı Su İkramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

İlk  Gün Sabah Kahvaltısı ve Dönüş Akşam Yemeği

Öğle Yemekleri ve Tüm İçecekler

Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Kişisel Harcamalar

Fiyata Dahil Olduğu Açıkca Belirtilmemiş Hizmetler

 

Eskişehir Hareketli Çanakkale Ayvalık Cunda Turu

Başlangıç Btişi Fiyat
28 Mayıs 2022 29 Mayıs 2022 1,000.00 ₺

Editörümüzün Önerileri

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.