Eskişehir Hareketli Baştan Sona Balkanlar Turu

Tur Programı

9 Ülke - 7 Gece 8 Gün ( 6 Gece Otel Konaklamalı ) EXTRA TURLAR ve AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

 

1.GÜN: ESKİŞEHİR İSTANBUL EDİRNE

 

Eskişehir Atatürk Bulvarı Migros Önünde Saat 16.00 Toplanma ve 16.30 da Hareket. Yolda vereceğimiz molalar ardından,

 

2.GÜN: SOFYA / BELGRAD

 

Gümrük ve kapı işlemlerinin sonrası erken saatlerde Plovdiv üzerinden Sofya ya varıyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı ve Ulu Önder Atatürkün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonrasın da Belgrada hareket ve Belgrad şehir turumuz sırasında; Bin yıl anıtı, Sava Nehrinin Tunaya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmedin uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleymana nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad ta ki otelimizde.

 

3.Gün:BELGRAD / SARAYBOSNA

 

Alınacak sabah kahvaltı sonrası, Saraybosnaya hareket. Varışımızı takiben, yapacağımız Saraybosna Panoramik Şehir turumuz esnasında, Avrupanın en müstesna çarşısı başçarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşının çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız. Şehir turu sonrasın da otelimize transfer. Akşam yemeği sonrası günümüz sona eriyor.

 

4.Gün:  SARAYBOSNA / KONJIC / MOSTAR / BLAGAJ / POÇİTEL / DUBROVNİK / TREBİNJE

 

Alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostara doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlıdan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Mostara doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyetinin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camiini görüyoruz. Ardından Poçitele doğru yola çıkıyoruz.. Daha sonrasında devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçiteli ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Trebinjedeki otelimize yerleşiyoruz, serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde. Akşam Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. ( Trebinje konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir )

 

5.Gün:  TREBİNJE / KOTOR / BUDVA / İŞKODRA

 

Sabah kahvaltı sonrası Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupanın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağa geçiyoruz. Adriyatik Sahilindeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezinin içinde yer alan Kotora varış. Kotor da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden sonra özellikle ünlülerin rağbet ettikleri, bakir bir koy üzerinde bulunan Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra, panoramik olarak Sveti Stefan adasını görüyoruz ve Bar ve Petrovac üzerinden Arnavutluk gümrüğüne varıyoruz. Gerekli işlemlerin ardından sınırı geçip konaklama ve akşam yemeği için İşkodra oteline varıyoruz. ( İşkodra konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir )

 

6.Gün:  İŞKODRA / PRİZREN / PRİSTİNE / TETOVA ( KALKANDELEN) / ÜSKÜP

 

Otelimiz de alınacak sabah kahvaltısının ardından Kosova Cumhuriyetine geçiyoruz. İlk durağımız Prizren, Mimari silueti ve 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizrende Sinan Paşa Camii, Halveti Tekkesi, Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Hamamı görülecektir.Turumuz sonrasında Priştine ye hareket.Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turumuzda 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. Yüzyıl da yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovasında öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigârın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Sonrasında Tetova ( Kalkandelen) geçiyoruz, Alaca Camiini ziyaret ediyor ve İpek yolu ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni`nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi`ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından Makedonyaya geçiş ve Üsküpe varışa istinaden gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu Rahibe Teresanın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlının Balkanlar daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Turumuz sonrasın da konaklama ve akşam yemeği Üsküpte ki otelimizde.

 

7.Gün:ÜSKÜP / MATKA KANYONU / MANASTIR ( BITOLA ) / RESNE / OHRİD

 

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, Matka Kanyonu turumuzu gerçekleştiriyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Cami`yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk`ün mezun olduğu Askeri İdadi`yi ve Atatürk Müzesi`ni (Dışarıdan) ziyaret ediyoruz. ve Resneye hareket. Resneli Niyazi nin Sarayını ve Resne şehrini panoramik gördükten sonra Ohrid`e hareket. Varışa istinaden, Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından otelimize hareket. Makedon Eğlencesi eşliğinde akşam yemeği.

 

8.Gün:OHRID / SELANİK / İSTANBUL

 

Otelimiz de alınacak sabah kahvaltısının ardından Yunan Sınır kapısına hareket, gümrük geçiş işlemlerinin ardından konaklama yapacağımız, Selanik`e hareket Kordon, beyazkule, döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistanın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli, Hamza bey camii, E.Venezelos - P. Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürkün evini ziyaret ederek tamamlanıyor. Kavala, İskeçe, Gümülcine üzerinden İpsala sınır kapısına varış. Ülkemize giriş işlemlerinin ardından Keşan, Tekirdağ üzerinden İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 Lüks Otobüslerle ulaşım,

 4* Otellerde 6 gece Oda-Kahvaltı konaklama

 Programa dahil 6 akşam yemeği

 Programda dâhil olduğu belirtilen şehirlerarası transferler

 Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri

 Türkçe Rehberlik hizmetleri

 RESNE & BİTOLA MANASTIR TURU DAHİL

 BUDVA & KOTOR TURU DAHİL

 DUBROVNİK TURU DAHİL

 POÇİTEL & MOSTAR & KONJİC TURU DAHİL

 MATKA KANYON TURU DAHİL

 BLAGAJ TURU DAHİL

 MAKEDON GECE EĞLENCESİ DAHİL

 PRİZREN & PRİŞTİNE TURU DAHİL

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Çok Girişli Schengen Vizesi

Kişisel ve ekstra harcamalar

Öğlen Yemekleri

Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet

Yurt dışı çıkış pulu

Seyahat Güvence Paketi

Şoför Bahşişleri

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Rehberimizin düzenleyebileceği extra geziler

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
23 Eylül 2023 01 Ekim 2023 499.00 Euro
30 Eylül 2023 08 Ekim 2023 499.00 Euro

Bu Tesise Bakanlar Bunlara da Baktı