Eskişehir Hareketli Doğu Ekspresi Turu Tren

SATIN AL

Van Gölü Ekspresi ile Gidiş Doğu Ekspresi ile Dönüş

4 Gece Otel Konaklama & 2 Gece Pulman ve Yataklı ( Kuşetli Vagon ) Konaklama

Tatvan Ahlat Gevaş Akdamar Adası Van Muradiye Şelalesi İshak Paşa Sarayı Kars Ani Harabeleri Çıldır Gölü Sarıkamış Palandöken Erzurum

 1.Gün: Eskişehir – Ankara – Van Gölü Ekspresi

 Eskişehir’de misafirlerimizle buluşup Ankara yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Ankara Tren garından saat 11.20 de kalkacak trenimiz için bir araya geliyoruz. Van Gölü Ekspresi'nin pulman vagonuna yerleşerek yolculuğumuza başlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 25 saat sürecek yolculuğumuz ile Güzel doğa görüntüleri ve kar manzarası eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız. ( Meydana gelebilecek Rötar sebebiyle varışımızda 2 – 3 saat gibi bir gecikme olabilir.)

 2.Gün: Tatvan – Ahlat Selçuklu Mezarlığı – Kümbetler

Yol boyunca İç Anadolu’nun bozkırları dahil her yerde şahane manzaralar olsa da en güzelleri sabahın ilk saatlerinde Murat Nehri’nden geçerken Muş Ovası’nın doğal güzelliğini seyretmeyi ihmal etmeyin. Öğle saatlerinde Tatvan’a varışımızın ardından alanda bekleyen aracımız ile gezimize başlıyoruz. Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Selçuklulardan günümüze kalan Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ve Selçuklu Mezarlığı'nı gördükten sonra otelimize varış. Akşam yemeği otelimizde.( Tatvan Konaklama )

3.Gün: Van Gölü - Gevaş - Halime Hatun Türbesi – Akdamar Adası – Kedi Evi-Gümüş

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında Gevaş ilçesinde ki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığı'nı görüp, Akdamar’a keyifli bir tekne yolculuğu yapıyoruz. Dış yüzeyindeki İncil ve Tevrat konulu kabartmaları ile dikkat çeken Akdamar Kilisesi’ni gezip, adada bir gezinti yapıyoruz. Tekne ile Gevaş’a döndükten sonra göl kıyısındaki restoranımızda öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrasında Eski Van şehrini ve Urartulardan kalma gümüş ve telkâri işçiliğini gezip ardından kedi evini ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimize geçiyoruz ve günümüz sona eriyor. ( Van Konaklama )

4.Gün: Muradiye Şelalesi - Doğubayazıt - İshak Paşa Sarayı - Kars - Şehir Gezisi

Otelde yapacağımız kahvaltı sonrasında Doğubayazıt-Çaldıran yolunu takip ederek Muradiye Şelalesi'ne gideceğiz. Şelalenin fotoğraflanması ardından birçok efsaneye konu olmuş Ağrı Dağı manzarası eşliğinde İshakpaşa Sarayı'na gidiyoruz. İshakpaşa Sarayı'nı rehberimiz ile gezerken muhteşem taş işçiliğine hayran kalacaksınız. Gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası Kars' a hareket. Kars Kalesi, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu’nu panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte bölgeye özel Kafkas gecesi eğlencesine katılıyoruz. ( Kars Konaklama )

5.Gün: Ani Harabeleri - Buz Tutmuş Çıldır Gölü - Kızaklarla Buz Üstünde Gezi – Sarıkamış - Erzurum

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası 1001 kiliseli şehir, tarihi İpek Yolunun Anadolu’ya giriş yaptığı ilk yer olan Ani Harabelerine hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan;  Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camiini ve Kervan Sarayı’nı geziyoruz. Ani Gezimiz ardından Çıldır Gölü' ne hareket ediyoruz. Gerçek üstü izlenimi veren bu durağımızda yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü’nde kızak ile eğlenceli dakikalar geçiriyoruz. Çıldır Gölü’nden ayrıldıktan sonra Sarıkamış şehitliği ziyaretini gerçekleştiriyor; hemen ardından Erzurum istikametine hareket ediyoruz. Erzurum’a varışımızın hemen ardından palandöken kayak merkezi gece turumuzu gerçekleştiriyor, bölgeye özgü Cağ Kebabı yiyerek günümüzü sonlandırıyoruz. ( Erzurum Konaklama )

6.Gün: Erzurum - Dönüş Yolculuğu – Doğu Ekspresi

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında gezimize ilk olarak Yakutiye Medresesi ve Ulu Cami ile başlıyoruz. Ardından Çifte Minareli Medrese ve Erzurum Kongre Binası gezimizi gerçekleştirip dönüş yolculuğu için tren garına hareket ediyoruz. Saat 12.10 da hareket edecek trenimiz için bilet ve bagaj işlemleri ardında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

7.Gün: Ankara – Eskişehir

Geçireceğimiz keyifli tren yolculuğumuz ardından sabah saatlerinde Ankara’ya varış.  ( Rötarsız planlanan varış saati 10.08 şeklindedir. ) Farklı şehirlerden gelen misafirlerimiz ile vedalaştıktan sonra Eskişehir için geri dönüş yoluna koyuluyoruz. Günün ilerleyen saatlerinde Eskişehir'e varış ve bir başka gezilerimizde görüşmek dileğiyle vedalaşma.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • Lüks Araçlar ile Bölge Transfer Hizmeti ve Ulaşım
 • Programda Belirtilen Yerlerin Gezilmesi
 • Otellerde Alınan 4 Adet Sabah Kahvaltısı
 • Otellerde Alınan 3 Adet Akşam Yemeği – Kars Konaklaması Akşam Yemeği Extradır.
 • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otopark Ücretleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Çağla Tour Güvencesi
 • Van Gölü / Doğu Ekspresi Pulman Vagon ile Gidiş Dönüş Bilet Ücretleri
 • Eskişehir Ankara Eskişehir Transfer Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemekleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tren Yolculuğu ve Tur Esnasında Tüm Kişisel Harcamalar
 • Extra Organizasyonlar – Akdamar Adası Tekne Turu , Kafkas Gecesi Eğlencesi , Çıldır Kızak vb.
 • Fiyata Dahil Olduğu Belirtilmemiş Tüm Hizmetler

 

Eskişehir Hareketli Doğu Ekspresi Turu Tren

Başlangıç Btişi Fiyat
15 Ocak 2023 21 Ocak 2023 5,900.00 ₺
22 Ocak 2023 28 Ocak 2023 5,900.00 ₺
29 Ocak 2023 04 Şubat 2023 5,900.00 ₺
05 Şubat 2023 11 Şubat 2023 5,900.00 ₺
12 Şubat 2023 18 Şubat 2023 5,900.00 ₺
19 Şubat 2023 25 Şubat 2023 5,900.00 ₺
26 Şubat 2023 04 Mart 2023 5,900.00 ₺
05 Mart 2023 11 Mart 2023 5,900.00 ₺
12 Mart 2023 18 Mart 2023 5,900.00 ₺

Editörümüzün Önerileri

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.