DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

SATIN AL

SAMSUN-AMASYA-ORDU-GİRESUN-TRABZON-RİZE-AYDER YAYLASI-BATUM

  1. Gün: ATATÜRK BULVARI MİGROS önünde saat, 20:00’da buluşuyor ve saat 20:30’da ANKARA yönüne hareketimiz başlıyor. ÇORUM – SAMSUN üzerinden dinlenme molaları ile yolumuza devam ediyoruz.
  2. Gün: Sabah kahvaltısını acentamızın ikramı olarak ORDU – BOZTEPE’de alıyoruz. Bölgenin en güzel şehir manzaralarından birisini göreceğimiz, denizden 450 m. yükseklikteki sabah kahvaltımız sonrası ORDU’nun kuşbakışı seyri ve fotoğraf molasının ardından GÜLYALI – PİRAZİZ – BULANCAK yoluyla, antik adı KERASUS olan GİRESUN’a hareket ediyor ve GİRESUN’da ilk olarak limana gidip bizi bekleyen teknemize biniyoruz (Ekstra). Karadeniz’in tek yaşanılabilir adası olan GİRESUN ADASI’nı görüyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik tekne turumuzun ardından GİRESUN KALESİ’ni ve Kalede yatan , Topal Osman Ağa’nın hikayesini rehbberimizden dinlerken, panoramik olarak Giresun şehrini görüyoruz. Panoramik gezi sonrası KARADENİZ’in ünlü pidesi, Giresun pidesi menümüzü alıyoruz(ekstra). Ardından peşi sıra gelen, şirin mi şirin karadeniz ilçelerini panoramik olarak görüyor ve kalacağımız otelimize bağlı olarak ya GİRESUN’da KUZUALAN TABİAT PARKI ve MAVİ GÖL gezimizi yaptıktan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklamamızı GİRESUN’da otelimizde yapıyor ve akşam yemeğini burada alıyoruz.

            Sabah Kahvaltısı: Ordu – Boztepe’de Serpme Köy Kahvaltısı

            Öğle Yemeği: Esktra

            Akşam Yemeği: Otel’de Açık Büfe veya Set menü

            Konaklama: GİRESUN (Asteria Garden & SPA Hotel)

            Rota: ESKİŞEHİR > ANKARA > ÇORUM > ORDU/BOZTEPE > GİRESUN

            Toplam Mesafe: 900 Km.

            Otele Giriş Saati: 18:00 – 19:00

  1. Gün: Otelde yapacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından hareketimiz başlıyor. Öncelikle Çaykara ilçesine 19 km uzaklıkta, deniz seviyesinden de 1090 m. yükseklikte bulunan ve ülkemizin yağmur ormanlarının bulunduğu, Kaçkar ve Soğanlı dağlarının birleşim yerinde olan UZUNGÖL’ü geziyoruz. Uzungöl gezimizin sonrasında Trabzon’a hakim soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan ATATÜRK KÖŞKÜ gezimizi yapıyoruz. Daha sonra öğle yemeği için restaurantımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından yapacağımız keyifli yolculuk sonrasında RİZE’ye ardından FIRTINA DERESİ’ni izleyerek, AYDER YAYLASI’nda bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Ağaçları, ahşap binaları ve termal tesisleri ile ünlü olan AYDER YAYLASI’na ulaşıyor ve otobüsümüz ile yerleşim bölgesinin en üst noktasına kadar çıkarak GELİNTÜLÜ ŞELALESİ önünde fotoğraf molası için serbest zaman veriyoruz. Ardından yürüyüş ile otelimize geçiyoruz. Konaklamayı AYDER YAYLASI’nda yapıyor ve akşam yemeğini burada alıyoruz.

            Sabah Kahvaltısı: Otel’de Açık Büfe

            Öğle Yemeği: Esktra

            Akşam Yemeği: Otel’de Açık Büfe veya Set Menü

            Konaklama: AYDER YAYLASI (Pirikoğlu Otel)

            Rota: GİRESUN > UZUNGÖL > ATATÜRK KÖŞKÜ > RİZE > AYDER YAYLASI

            Toplam Mesafe: 485 Km.

            Otele Giriş Saati: 18:00 – 19:00

  1. Gün: Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası GÜRCİSTAN – BATUM turumuz için SARP SINIR KAPISI’na hareket ediyoruz. GÜRCİSTAN ile TÜRKİYE arasındaki turistik ve ticari sınır kapısı olan SARP SINIR KAPISI’ndan geçerek BATUM’a giriyoruz. Yol boyunca plajlar ve Okaliptus ağaçlarını görerek ilk olarak APSAROS ANTİK KENTİ içerisinde yer alan GONIO KALESİ’ni devamında sahilden panoramik bir tur yaparak Batum merkeze ulaşarak, Şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, Tiyatro meydanında Poseidon heykelini, Medea heykelini, astronomi saatini, Avrupa meydanını, Piazza meydanını ve 19.Yüzyıl Osmanlı Dönemi eseri merkezdeki tek camii olan ORTA CAMİİ görüyoruz. Dünyaca ünlü GÜRCİSTAN şarabı alışverişi ve gezi için sahil bulvarında serbest zaman sonrasında BATUM’dan ayrılıyor ve gümrük geçiş işlemlerinin ardından TÜRKİYE’ye giriş yapıyoruz. İşlemlerimizin ardından, FIRTINA DERESİ’ni izleyerek, AYDER YAYLASI’nda bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel’de Açık Büfe

            Öğle Yemeği: Esktra

          Akşam Yemeği: Otel’de Açık Büfe veya Set Menü

            Konaklama: AYDER YAYLASI (Pirikoğlu Otel)

            Rota: AYDER YAYLASI > SARP SINIR KAPISI > AYDER YAYLASI

            Toplam Mesafe: 200 Km.

            Otele Giriş Saati: 18:00 – 19:00

               5.Gün: Ayder yaylasında, yayla gezilerimizi yapacağımız bugün, Karadeniz’in gerçek yaşamına doyacaksınız. Sabahın ilk ışıklarıyla isteyen misafirlerimiz, avuser yayla turuna katılıp, yayla sütü ve poğaça eşliğinde güne başlayacaklar(ekstra). Ardından yapacağımız, Zilkale, palovit, çinçiva(şenyuva köyü, sevdaluk dizisinin çekildiği yerleri) görüyoruz (ekstra). Yayla gezilerimizin ardından tekrardan otobüsümüze binerek AYDER YAYLASI’ndan ayrılıyoruz. Dokuma bezleri ile de ünlü RİZE’de bez mağazasından alışveriş için mola veriyoruz. Daha sonra bıçaklarıyla ünlü SÜRMENE’ye doğru yola çıkıyoruz ve alışveriş için mola veriyoruz. Molalarımızın ardından, TRABZON’a yöneliyoruz. Yol üzerinde meşhur HAMSİKÖY SÜTLAÇ’ını tatmak için mola veriyoruz. Daha sonra konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel’de Açık Büfe

            Öğle Yemeği: Esktra

          Akşam Yemeği: Otel’de Açık Büfe veya Set Menü

            Konaklama: TRABZON (Zigana Gümüşkayak Yayla Hotel & Bungalow)

            Rota: AYDER YAYLASI > RİZE > TRABZON

            Toplam Mesafe: 250 Km.

            Otele Giriş Saati: 18:00 – 19:00

  1. Gün: Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından tekrardan açılan SÜMELA MANASTIRI gezimizi yapıyoruz(bir kısmı açık) ve ardından çay fabrikamızda çayın yapılış aşamalarını izliyor ve çay alışverişimizi yaptıktan sonra KOMNENOSLAR DÖNEMİ merkez kiliselerinden biri olan ve şuan camii olarak kullanılan AYASOFYA CAMİİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından TRABZON – ORDU üzerinden çeşitli yöresel alışverişlerimizin sonrasında (Ekmek – Fındık – Bal – Kaymak – Yağ vb.) SAMSUN’a ulaşarak otelimize yerleşiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel’de Açık Büfe

            Öğle Yemeği: Esktra

            Akşam Yemeği: Otel’de Açık Büfe veya Set Menü

            Konaklama: SAMSUN (Park Inn By Radisson)

            Rota: TRABZON > SÜMELA MANASTIRI > SAMSUN

            Toplam Mesafe: 415 Km.

            Otele Giriş Saati: 18:00 – 19:00

 

  1. Gün: Sabah kahvaltısının ardından otelimizden çıkış yapıyor SAMSUN şehir merkezinde BANDIRMA VAPURU İLK ADIM ANITI gezimizin ardından AMASYA’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın sonrasında AMASYA’yı gezmeye başlıyoruz. HAZERANLAR KONAĞI’nı geziyor (Restorasyonda) ve FERHAT ile ŞİRİN’in hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra ARKEOLOJİ MÜZESİ’ne giriyoruz. Müze içeresinde bulunan lahitler, sikkeler; Hitit, Frig, Urartu, Roma dönemi eseleri gezi sonrası etnografya kısmıyla devam ediyoruz. Müzenin son kısmında bulunan MUMYALAR MÜZESİ’ne geçiyoruz. AMASYA gezimizi tamamlayarak ANKARA yoluna yöneliyoruz. ÇORUM’da vereceğimiz leblebi ve akşam yemeği molasından sonra gecenin ilerleyen saatlerinde ESKİŞEHİR’e ulaşıyor ve bir başka gezimizde buluşmak dileğiyle ATATÜRK BULVARI MİGROS önünde vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel’de Açık Büfe

            Öğle Yemeği: Esktra

            Akşam Yemeği: Esktra

            Konaklama: Bu Gece Konaklama Yoktur

            Rota: SAMSUN > AMASYA > ÇORUM > ANKARA > A. B. MİGROS ESKİŞEHİR

            Toplam Mesafe: 700 Km.

            Eskişehir’e Giriş Saati: 23:00 – 01:00

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Turizm Taşıma Belgeli Lüx Araçlar ile Ulaşım

* Ayder Yaylası’nda 2 Gece Konaklama

* Giresun’da 1 Gece Konaklama

* Samsun’da 1 Gece Konaklama

* İlk Gün Ordu/Boztepe’de Sabah Kahvaltısı

* Otellerimizde Açık Büfe Sabah Kahvaltıları

* Otellerimizde Açık Büfe Akşam Yemekleri

* Milli Park Giriş Ücretleri

* Seyahat Esnasında Sıcak – Soğuk ve Aperatif İkramlar

* Seyahat Güvence Sigortası

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* ÇağlaTurizm Rehberlik Hizmetleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğle Yemekleri ve Dönüş Akşam Yemeği

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Ayder’deki Yayla Turları

(Avuser Yaylası Turu : 45,00 TL – Zilkale-Palovit-Şenyuva Turu : 50,00 TL)

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

* Gürcistan / Batum Yurt Dışı Çıkış Harcı (50,00 TL)

* Kişisel Harcamalar,

* Giresun’da Tekne Turu

* Programımızda Belirtilmeyen Tüm Hizmetler

 

DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

Başlangıç Btişi Fiyat
13 Haziran 2020 19 Haziran 2020 1,490.00 ₺
20 Haziran 2020 26 Haziran 2020 1,490.00 ₺
04 Temmuz 2020 10 Temmuz 2020 1,490.00 ₺
18 Temmuz 2020 24 Temmuz 2020 1,490.00 ₺
01 Ağustos 2020 07 Ağustos 2020 1,490.00 ₺
08 Ağustos 2020 14 Ağustos 2020 1,490.00 ₺
15 Ağustos 2020 21 Ağustos 2020 1,490.00 ₺
22 Ağustos 2020 28 Ağustos 2020 1,490.00 ₺
05 Eylül 2020 11 Eylül 2020 1,490.00 ₺
19 Eylül 2020 25 Eylül 2020 1,490.00 ₺
03 Ekim 2020 09 Ekim 2020 1,490.00 ₺
17 Ekim 2020 23 Ekim 2020 1,490.00 ₺

Editörümüzün Önerileri

Neden Çağlatur?

En İyi Fiyatlar

Caglatur.com size en uygun otel fiyatları ve en uygun tur fiyatlarını sunmak için özel anlaşmalar sağlamaktadır. Çağla Tur, ülkemizdeki tatilcilere ve yabancı turistlere Ekonomik Tatil fırsatlarını ve en iyi tatil fiyatlarını sunmaya devam edecektir.

Kaliteli Hizmet

Çağla Tur, 18 yıldır kaliteli hizmet anlayışını sektöre kabul ettirmiş TURSAB üyesi bir seyahat acentesidir. Ekonomik Tatil’in adresi Çağla Tur’da en uygun fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışı yıllardır değişmeden devam etmektedir.

Güvenli Alışveriş

Sitemiz en gelişmiş online güvenlik sistemleri ile korunmaktadır. Siz değerli ziyaretçilerimizin bilgileri SSL güvenlik sertifikalı yazılımlarla güvenliğimiz altındadır. Çağla Tur’da online rezervasyonunuzu hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

En Kaliteli Tesisler

Ekonomik Tatil mottosu ile siz değerli ziyaretçilerimize en uygun fiyatları sunarken şirket bünyemizde oluşturduğumuz kaliteyi, çalıştığımız tüm tesislere de yansıtmaktayız. Caglatur.com sitemizde yer alan tüm tesisler ülkemizin saygın ve kaliteli tesisleridir.